نکاتی در مورد افزایش فروش در اینستاگرام

نکاتی در مورد افزایش فروش در اینستاگرام

نکاتی درمورد افزایش فروش در اینستاگرام

امروزه برندهای متعددی در اینستاگرام فعالیت تجاری می‌کنند و با راهکارهای متنوعی به‌دنبال افزایش فروش محصول یا خدمات خود در اینستاگرام هستند.در ایران هم بسیاری از صاحبان کسب‌و‌کارها با استفاده از ترفندهایی توانسته‌اند فروش خدمات و محصولات خود را به نحو چشمگیری افزایش دهند.

گرچه اینستاگرام تا چند سال قبل به عنوان یک شبکه اجتماعی از نظر بسیاری از متخصصان در اولویت فعالیت‌های برندها برای فروش قرار نمی‌گرفت، اما حالا مدت زیادی است که اینستاگرام خود را با این نیاز برندها تطبیق داده و حتی امکان ایجاد فروشگاه و درج لینک خرید روی پست‌ها را فراهم کرده است.

با اقداماتی از این قبیل، حالا اینستاگرام مکانی بسیار مناسب برای فروش است و می‌توانیم با رعایت ترفندهایی مشخص با چاشنی خلاقیت، فروش خود را از این طریق افزایش بدهیم.

 

 

اینستاگرام این روزها شبکه اجتماعی پرطرفدار بسیاری از ما ایرانیان و همچنین اکثر افراد جهان است. این پلتفرم عظیم اشتراک‌گذاری عکس فقط مخصوص هنرمندان، عکاسان و علاقه‌مندان به هنر دیجیتال نیست. اینستاگرام یک بستر عالی بازاریابی برای همه کسب‌وکارها است.

شبکه‌ای که مخاطبین آن به بالای یک میلیارد نفر در جهان رسیده و در ایران نیز براساس آخرین آمارها حدود 40 درصد از ایرانیان در اینستاگرام حضور دارند. حضور میلیونی افراد در این شبکه اجتماعی باعث شده تا بسیاری از کسب‌وکارهای مختلف به فکر حضور و فروش در اینستاگرام باشند.

 

توجه کنید که:

90 درصد از کاربران اینستاگرام حداقل یک برند را فالو کرده‌اند.
83 درصد از کاربران اینستاگرام برندها یا محصولات جدیدی در این پلتفرم پیدا می‌کنند.
80 درصد کاربران معتقدند اینستاگرام هنگام تصمیم‌گیری برای خرید محصول یا خدمت به آن‌ها کمک می‌کند.

این نکاتی که بازگو کردیم تعداد کمی از ویژگی‌های مثبت اینستاگرام است. در سال 2016، اینستاگرام الگوریتم‌هایش را تغییر داد تا پست‌ها به‌جای ترتیب زمانی بر اساس محبوبیت در فیدها ظاهر شوند؛ یعنی پست‌های جذاب با مشارکت بالا اول نمایش داده می‌شوند و پست‌های غیر جذاب هرگز دیده نمی‌شوند. برای اینکه بتوانید در کسب وکار خود موفق و موئید باشید ما را همراهی کنید.

 

1. اشتراک گذاری عکس های جذاب

تصور کنید یک کاربر معمولی ​​اینستاگرام در فیدهای خود می‌چرخد و از یک پست معمولی به پست معمولی و خسته‌کننده دیگر می‌رسد. ناگهان یک پست خاص توجهش را جلب می‌کند و کنجکاو میشود که درمورد مطلبی که در آن عکس درج شده است اطلاعاتی بیشتری بدست آورد.

سه نکته مهم برای جذاب‌تر کردن عکس‌ها عبارت‌اند از:

تصاویری پست کنید که با مخاطب حرف بزنند. مثلا، اگر می‌دانید مخاطبان به فرهنگ‌های مختلف سراسر جهان علاقه دارند، چنین تصویری حتما توجهشان را جلب می‌کند.

به قوانین عکاسی حرفه‌ای پایبند باشید. خبر خوب این‌که برای گرفتن عکس‌های خیره‌کننده نیازی به دوربین DSLR و تجهیزات حرفه‌ای گران‌قیمت ندارید. فقط برای عکاسی با موبایل از اصول زیر پیروی کنید و نتیجه فوق‌العاده‌اش را ببینید.

هر وقت می‌توانید از نور طبیعی استفاده کنید.
از قرار گرفتن در معرض نور زیاد اجتناب کنید (یعنی قبل از گرفتن عکس، روشن‌ترین قسمت کادرتان را مشخص کنید).
از طلوع، غروب یا یک روز ابری عکس بگیرید.
با زوایای مختلف و جذاب عکس بگیرید.
از قاب‌‌های منحصربه‌فرد مثلا یک پرچین، دو آسمان‌خراش یا کمی فضای بیشتر استفاده کنید.
عکس‌هایتان را با ابزار مناسب ارتقا دهید.

سه اپلیکشین برتر زیر که مخصوص ویرایش عکس هستند، کیفیت عکس‌هایتان را به‌شدت ارتقا می‌دهند:

VSCO. عکاسان این برنامه را بهترین برنامه ویرایش عکس برای اینستاگرام می‌دانند.
Canva. این اپ، ابزارهای زیادی دارد که امکان شخصی‌سازی عکس را در اختیارتان قرار می‌دهد.
A Color Story. این اپ با ارائه فیلتر‌های قابل تنظیم کمک می‌کند همیشه در محدوده رنگ‌های اختصاصی خود بمانید.

 

2. برگزاری مسابقات

اجرای مسابقات اینستاگرامی به شما کمک می‌کند تا با افراد ارتباط برقرار کرده و هزاران فالوئر جدید جذب کنید. می‌توانید از این سه ​​ایده عالی برای مسابقات اینستاگرامی استفاده کنید:

لایک، کامنت و فالو. کاربران پست شما را لایک می‌کنند و برای شرکت در مسابقه صفحه‌ شما را فالو می‌کنند.
تگ کردن یک دوست. کاربران به ازای هر فردی که زیر پست شما تگ کنند، یک امتیاز در مسابقه کسب می‌کنند.
محتوای تولیدشده توسط کاربر (UGC). مخاطبان شما، پست‌های منحصربه‌فرد خود را تولید می‌کنند و کسب‌وکار شما را روی آن تگ می‌کنند یا از هشتگ ایجاد‌شده توسط شما استفاده می‌کنند.
UGC بهترین نوع مسابقه است. چرا؟ زیرا افراد دوست دارند استوری‌های خودشان را به اشتراک بگذارند، از خلاقیت خود استفاده کنند و فالوئرهای خود را تحت‌تاثیر قرار دهند و یادتان نرود که بردن جوایز جذاب را هم دوست دارند.

 

3. استفاده از ویدیو

به این نکته توجه کنید که ویدیوهای اینستاگرام 2 برابر بیشتر از سایر پست‌‌ها باعث برقراری ارتباط می‌شوند. پس اگر می‌خواهید توجه فالوئرها را جلب کنید، بهتر است که از قابلیت ویدیوها بهره‌برداری کنید.

اصول ویدیوهای اینستاگرام:
ویدیوها را کوتاه کنید و سعی کنید با حرکات چند ثانیه اول کلیپ، توجه بینندگان را جلب کنید.
زیرنویس اضافه کنید (ویدیوهای اینستاگرام به‌طور پیش‌فرض بی‌صدا هستند).
ویدیوهایتان را بر اساس هدف خاصی برنامه‌ریزی کنید (مثلا هدفتان این است که ترافیک را به وبلاگ خود هدایت کنید، ارتباط ایجاد کنید، فالوئر جدید جذب کنید یا به مخاطبان آموزش دهید).
تصاویر پشت‌صحنه برندتان را نمایش دهید تا رابطه‌ای انسانی با مخاطبان برقرار کنید.
از نوع کاربری محصولاتتان فیلم و عکس تهیه کنید (مثلا، ویدیویی از مشتریان در حال استفاده از محصولتان تهیه کنید).
هنگام فیلم‌برداری ویدیو از قوانین عکاسی حرفه‌ای پیروی کنید.

 

4. ارائه محتوای اختصاصی در استوری‌ها

برای نمایش کارهای پشت‌صحنه از استوری اینستاگرام استفاده کنید و بینندگان را در جریان فعالیت‌های برندتان قرار دهید.به عنوان مثال شرکت باکسی چارم یکی از شرکتهای موفق در استفاده از این قابلیت اینستاگرام است. این شرکت جعبه‌های سفارشی لوازم‌آرایش تولید می‌کند و همه برندهای محبوبتان را در یک جعبه ارائه می‌دهد. آن‌ها برای جلب‌توجه تماشاگران، استفاده افراد عادی از این جعبه‌ها را استوری می‌کنند. این روش باعث افزایش فروش در اینستاگرام می‌شود.

پیشنهاد ویژه
چگونه رتبه سایت خودرادرنتایج گوگل حفظ کنیم؟

 

 

5. پاسخگو کامنت‌های کاربران باشید

کاربران اینستاگرام در حجم انبوهی از محتوا غرق شده‌اند. پس چطور وقت می‌کنند زیر پست شما کامنت بگذارند و نظر دهند؟ درست است که شما دستاورد فوق‌العاده‌ای داشته‌اید و آن را در پست نمایش داده‌اید؛ اما در این نقطه متوقف نشوید. با پاسخ دادن به نظردهندگان، به آن‌ها احساس خاص بودن بدهید. کامنت‌هایشان را لایک کنید، از آن‌ها تشکر کنید و به سوال‌هایشان پاسخ دهید. اگر هزاران کامنت دارید و وقت ندارید به همه آن‌ها پاسخ دهید، می‌توانید یک ادمین رسانه اجتماعی استخدام کنید تا این کار را برایتان انجام دهد.

 

6. پیوستن به پادها یا گروه‌‌های اینستاگرام (Pod)

اگر تازه کار هستید و فالوئر زیادی ندارید میتوانید با استفاده از پادها یا گروه‌های باکیفیت اینستاگرام، افراد بیشتری را به برندتان جذب کنید. یک پاد کوچک اینستاگرام پیدا کنید. پادها گروه‌هایی از کاربران اینستاگرام هستند که برای افزایش فالوئرهای یکدیگر و فعالیت بیشتر هر یک از اعضا با هم متحد می‌شوند. از قوانین برقراری ارتباط در پاد پیروی کنید. معمولا باید پست‌های سایر اعضای پاد را لایک کنید، درباره‌ آنها نظر دهید و آن‌ها را به اشتراک بگذارید و در ازای لایک کردن پست های دیگران سایر اعضا هم پست‌های شما را لایک می‌کنند، زیر آن نظر می‌دهند و آن‌ها را به اشتراک می‌گذارند.

به چند نکته کوچک توجه کنید:

1.سراغ پادهای کوچک با 15 تا 20 عضو بروید.
2.از عضویت در پادهای بزرگ و اسپمی با هزاران کاربر خودداری کنید.
3.به مسئولیت‌های خود عمل کنید! لایک نکردن، کامنت نگذاشتن و به اشتراک نگذاشتن پست‌های سایر اعضا باعث اخراجتان از پاد می‌شود.

 

7. از هشتگ های بیشتر استفاده کنید

یکی از روشهای عالی برای افزایش مخاطبان در اینستاگرام استفاده از هشتگ‌ها است؛ زیرا پست‌هایتان در صفحات مربوط به آن هشتگ دیده می‌شود. ازآنجاکه اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد در هر پست حداکثر از 30 هشتگ استفاده کنید، می‌توانید از این قابلیت نهایت بهره را ببرید. اول باید از محبوب‌ترین هشتگ‌های اینستاگرام استفاده ‌کنید. این هشتگ‌ها شما را در معرض دید میلیون‌ها کاربر قرار می‌دهد. سپس، هشتگ‌های اختصاصی خود را ایجاد کنید. این مرحله برای وقتی است که برندتان را ایجاد کرده‌اید و فالوئرهای زیادی دارید.

لازم به ذکر است که باید همه این موارد را با هم رعایت کنید و در همه پست‌هایتان از هشتگ‌های یکسان استفاده نکنید تا پست‌هایتان اسپمی نشود.

 

جذب لایک و فالوور با ربات اینستاگرام نینجاگرام

 

8. استفاده هوشمندانه از لینک‌ها

برخلاف سایر رسانه‌های اجتماعی، اینستاگرام اجازه نمی‌دهد در پست‌هایتان لینک بگذارید. اما نگران نباشید. با دو روش لینک دهی می‌توانید کاربران را به فروشگاهتان بکشانید.

1.لینک موردنظرتان را در قسمت Bio بگذارید. اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد فقط یک لینک را در بیوگرافی صفحه خود بگذارید. از آن هوشمندانه استفاده کنید و کاربران را به وب‌سایت فوق‌العاده‌ خود هدایت کنید.

2.لینک‌ها را در استوری‌های اینستاگرام قرار دهید. وقتی تعداد فالوئرهایتان به 10 هزار نفر می‌رسد، اینستاگرام گزینه «به سمت بالا بکشید» استوری‌ را در اختیارتان قرار می‌دهد و بازدیدکنندگان می‌توانند لینک‌ها یا سایر اطلاعات مربوط به شما را آنجا ببینند.

 

9. برقراری ارتباط با اینفلوئنسرهای آینده

یک واقعیت حیرت‌انگیز این است که 80 درصد بازاریابان، بازاریابی اینفلوئنسری را موثر می‌دانند؛ یعنی ارتباط با اینفلوئنسرهای واقعی می‌تواند شما را به موفقیت برساند؛ اما باید اینفلوئنسرها را به‌دقت انتخاب کنید. باید سراغ افرادی بروید که:

در حوزه کاری خود واقعا اثرگذار هستند
کارشان به محصول شما مربوط است
فالوئرهایی دارند که محصول شما به دردشان می‌خورد

نکاتی درمورد افزایش فروش در اینستاگرام

10. استفاده از ایموجی‌ها

پست‌های اینستاگرامتان را با استفاده سخاوتمندانه از ایموجی‌های قلب و رنگین‌کمان و لبخند درخشان کنید. این شکلک‌ها حس خوبی به بینندگان می‌دهند و خیلی محبوب هستند. در واقع، در 50 درصد پست‌های اینستاگرام از شکلک استفاده می‌شود. شکلک‌ها فقط مخصوص برندهای تفریح و سرگرمی نیستند و اگر از آن‌ها درست استفاده شود، برای برندهای جدی و تخصصی هم مناسب هستند.

 

11. اجرای تبلیغات جذاب اینستاگرامی

69 درصد بازاریابان ایالات‌متحده بودجه‌ خود را صرف تبلیغات در اینستاگرام می‌کنند. به‌علاوه، تبلیغات اینستاگرام این قابلیت را دارند که در معرض دید 849.3 میلیون کاربر باشند. پس اگر هنوز یک کمپین تبلیغاتی اینستاگرام راه‌اندازی نکرده‌اید، همین امروز سراغش بروید. هنگام طراحی تبلیغات اینستاگرام از نکات حرفه‌ای زیر پیروی کنید:

مشخص کنید که مخاطب دوست دارد چه چیزی ببیند.
پیامتان را کوتاه کنید؛ زیرا متن کپشن شما بعد از دو خط قطع می‌شود. پس هرچه‌ سریع‌تر مخاطب را ترغیب کرده و او را به اقدام دعوت کنید.
با کاربران ارتباط برقرار کنید. همان اصول پست‌های معمولی را در تبلیغات پولی هم رعایت کنید تا بتوانید با مخاطبان ارتباط برقرار کنید.

 

شیوه تعامل با کاربران و افزایش فروش در اینستاگرام

اینستاگرام با بیش از یک میلیارد کاربر، مکان شلوغی است؛ اما معنی‌اش این نیست که نمی‌توانید از آن برای ارتباط با مخاطبان و فروش بیشتر استفاده کنید. بلکه کاملا برعکس است!

وقتی یاد بگیرید سروصدا و شلوغی مطلوب مخاطبان را ایجاد کنید، از دیدن قابلیت‌های اینستاگرام برای رشد برندتان شگفت‌زده خواهید شد.

 

امیدوارم این مقاله” افزایش فروش در اینستاگرام ”  به شما کمک کرده باشد.موفق باشید

3/5
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در لینکدین اشتراک گذاری در پینترست
آخرین نظرات
  • پاسخ به سوالات کاربران در اسرع وقت داده میشود.
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • سوالات خود را تنها در بخش کامنت مطرح نمایید و پشتیبانی محصولات بعد از خرید را در بخش تیکت ارسال کنید.
دیدگاه شما
لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید