۵ کانال بازاریابی محتوایی ممتاز

بازاریابی محتوایی

5 کانال بازاریابی محتوایی ممتاز

گاهی اوقات ما فراموش می کنیم که بازاریابی محتوایی از دو کلمه کلیدی تشکیل شده است؛ محتوا و بازاریابی.
تولید محتوا معمولا مهمترین و لذت بخش ترین بخش کار یک بازاریاب است اما توزیع این محتوا، برای موفقیت بازاریابی اهمیت بسیار زیادی دارد.
زیرا اگر کسی نتواند محتوای شما را ببیند، آن ها قطعا به طرف شما نخواهند آمد.

برای این که تعیین کدام کانال های بازاریابی برای توزیع محتوا مورد استفاده قرار میگیرند، ما لیستی از کانال های بازاریابی را ارائه می کنیم.
با ما همراه باشید تا بتوانید در رابطه با انواع کانال های بازاریابی که دسترسی شما به مخاطبین را تقویت میکنند و مطابق خواسته های مخاطبین یا مشتریان باشد و همچنین درآمد شما را بیشتر کنند، اطلاعات مفیدی به دست بیاورید.

1. بازاریابی دهان به دهان

فقط 4% از مشتریان اعتقاد دارند که بازاریاب ها به صورت یکپارچه و معتبر فعالیت می کنند.
در نتیجه وقتی بازاریاب ها می خواهند افرادی را جذب کنند که به آن ها اعتمادی ندارند، باید چه کاری را انجام دهند؟
آن ها باید بر اساس پیشنهادات مشتریان برای برندشان، کار خودشان را انجام دهند.

افراد به مشتریان، بیشتر از بازاریاب ها اعتماد دارند؛ زیرا بازاریاب ها دارای یک دستور کار هستند؛ آن ها محصولات و خدمات خودشان را تبلیغ می کنند تا فروش انجام شود.
از طرفی دیگر، مشتریان تنها در صورتی در رابطه با یک موضوع تبلیغات انجام می دهند که کاملا نسبت به آن اعتماد داشته باشند.

برای استفاده از بازاریابی word of mouth تا حد ممکن، شما باید به طور کامل بر روی توسعه بهترین محصول یا سرویس متمرکز شوید و بهترین خدمات را به مشتریان خودتان ارائه کنید.
به عبارت دیگر، شما باید نیازهای مشتریان خودتان را نسبت به نیازهای خودتان اولویت دهید. تنها در این صورت، مشتریان شما نسبت به شما وفادار می شوند و برند شما را به دوستان و آشنایان خودشان معرفی می کنند.

2. پادکست ها

5 کانال بازاریابی محتوایی ممتاز

بر اساس یک مطالعه در رابطه با قالب های تولید محتوا که توسط Edison Research and Triton Digital انجام شد.
در حال حاضر به صورت میانگین افرادی با سن 13 سال و یا بیشتر، در سطح گسترده ای به محتوای صوتی آنلاین گوش می کنند.
افراد به طور معمول 17 ساعت در هفته به پادکست های مورد علاقه خودشان، برنامه های زنده رادیویی و کتاب های صوتی گوش می کنند.
همچنین هر هفته 14 میلیون نفر بیشتر نسبت به سال پیش، از محتوای پادکست های آنلاین استفاده می کنند.

نیاز به تولید محتوای صوتی در حال حاضر به شدت افزایش پیدا کرده است، اما این بدین معنی نیست که افراد به هر پادکستی گوش می کنند و علاقه نشان می دهند.
در واقع، آن ها فقط در صورتی به یک پادکست گوش می کنند که آن پادکست بتواند توجه آن ها را جلب کند و در نهایت، باعث سرگرمی آن ها شود.

در غیر این صورت، تولید کردن یک پادکست تخصصی یا مصاحبه ای مثل بقیه، قطعا نمی تواند در جذب مخاطبین به شما کمک کند.

یکی از بهترین روش ها برای تولید پادکست های قوی، ایجاد برنامه هایی است که مفهوم خاصی دارند و داستان هایی از متخصص های واقعی در صنعت کسب و کارتان را بیان می کنند.
بر اساس تحقیقات در زمینه علوم عصبی، داستان سرایی یکی از بهترین روش ها برای جلب توجه افراد، ارائه اطلاعات و تثبیت آن در ذهن افراد و تاثیر احساسی بر روی آن ها می باشد.
مغز انسان به صورتی طراحی شده است که از شنیدن داستان های خوب لذت می برد و می تواند اطلاعات زیادی از آن دریافت کند.

3. شبکه های اجتماعی

تعداد زیادی از افراد برای فرار از خستگی های روزمره، به رسانه های اجتماعی پناه می آورند، در آن جا سرگرم می شوند و با دیگران ارتباط برقرار می کنند.
گاهی، برند ها فراموش می کنند که افراد در مرحله اول به چه دلیلی از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند و بدون توجه و تفکر محتوای خودشان را در اختیار افراد زیادی قرار می دهند.

حالا که بیش از 2.7 میلیارد نفر از رسانه های اجتماعی در سراسر جهان استفاده می کنند، میلیون ها برند، محتوای خودشان را بر روی این بستر ها، تبلیغ کرده اند.
اما محبوبیت رسانه های اجتماعی باعث شده است که سیلی از اطلاعات و مقاله ها، ویدئو و قالب های مختلف محتوا در این بستر ها رایج شود و باعث شود که عرضه محتوا به سطح بسیار بالایی برسد در حالی که تقاضا برای این محتوا، ثابت باقی مانده است.

پیشنهاد ویژه
داستان تولد سئو | تاریخچه کامل سئو SEO

در نتیجه برندها چطور می توانند این مشکل را رفع کنند؟
یک استراتژی، نشر ویدئوهای درگیر کننده، ایجاد تعامل با طرفداران تا حد امکان و نشر محتوای جذاب می باشد که باعث شود کاربران تعامل خودشان را با سایت و یا محتوای شما حفظ کنند.

4.ایمیل مارکتینگ

آیا قرار نبود که ایمیل دیگر امسال کارش تمام شود؟ یا سال پیش؟ و سال های قبل از آن؟
تا زمانی که بزرگان بازاریابی هر سال می گویند که دیگر دوره ایمیل تمام شده است، اما تاریخ به ما نشان می دهد که ایمیل هیچ وقت نمی میرد!
در ایالات متحده، استفاده از ایمیل از سال 2012 هر سال افزایش داشته است و حدود 91درصد از کاربران اینترنت ایالات متحده از ایمیل استفاده می کنند.

در نتیجه، ایجاد اشتراک ایمیل ناشران مورد علاقه تان، بهترین روش برای دریافت اخبار و اطلاعات آن ها است.
به دلیل اینکه برای یافتن مشتری احتمالی مناسب جهت فروش، نیازمند شش تا هشت تکنیک ارتباطی می باشد، قانع کردن افراد برای دریافت اشتراک ایمیل و استفاده مداوم از محتوای شما، باعث می شود که مشتری های احتمالی و درآمد بیشتری برای شما ایجاد شود.

ایجاد مشترکین ایمیل وفادار، نشان دهنده کیفیت محتوای شما و تاثیر احساسی آن می باشد.
حتی با وجود اینکه انباشته هایی از محتوا، در سرتاسر اینترنت و حتی صندوق ورودی ایمیل افراد را پر کرده است، اما آن ها هنوز هم به صورت فعال با محتوای شما درگیر هستند و همین موضوع نشان می دهد که آن ها برای محتوای شما ارزش زیادی قائل هستند و محتوای شما آنها کاملا مجذوب خود ساخته.

5. سئو سایت

موتورهای جستجو یکی از بهترین کانال بازاریابی محتوایی برای جلب توجه افراد می باشد.
بیشتر افراد برند ها و نشریات جدید را از طریق گوگل شناسایی می کنند. در واقع، بر اساس گوگل، 89% از خریداران B2B و 81% از خریداران آنلاین، از موتورهای جستجو برای یافتن محصولات و خدمات جدید استفاده می کنند.

قطعا موتورهای جستجو یکی از بهترین کانال های بازاریابی محتوایی از نظر نرخ تبدیل هستند.
به دلیل این که افراد به صورت فعال برای یافتن پاسخ سوالات و مشکلات خودشان در گوگل جستجو می کنند، آن ها احتمالا پیشنهادات شما را دانلود می کنند و یا این که برای دوره های رایگان آزمایشی در سایت شما ثبت نام می کنند تا بتوانند به چیزی که می خواهند دست پیدا کنند.

برای کسب ترافیک ارگانیک، شما باید از مدل های تولید محتوای ستونی – خوشه ای (pillar-cluster model) که در تصویر زیر مشاهده می کنید، در سایت خودتان بهره ببرید.
با استفاده از این استراتژی، شما یک صفحه ستونی (pillar page) را ایجاد می کنید که باعث می شود یک طرح کلی در سطح بالا از موضوعات را همراه با هایپر لینک هایی به صفحات خوشه ای (cluster pages) مختلف ایجاد شود که این خوشه بندی ها، موضوعات مختلف را به صورت دقیقتر بررسی می کنند.
این موضوع به گوگل نشان می دهد که صفحه ستونی شما یک صفحه معتبر در آن زمینه خاص می باشد.

5 کانال بازاریابی محتوایی ممتاز

هایپرلینک کردن تمام صفحات خوشه ای به صفحات ستونی نیز باعث می شود اعتبار دامنه بر روی تمام خوشه شکل بگیرد.
در نتیجه صفحات خوشه ای شما ، اگر صفحه ستونی شما رتبه بندی بالایی به دست بیاورد.
می تواند به ترافیک ارگانیک زیادی برسد و صفحات خوشه بندی شما حتی می توانند به صفحه ستونی شما کمک کنند که رتبه بندی بالایی به دست بیاورد
زیرا گاهی ممکن است یک صفحه خوشه ای بتواند برای یک کلمه کلیدی خاص رتبه بندی شود.

امیدورم این مقاله “5 کانال بازاریابی محتوایی ممتاز” به شما کمک کرده باشد.موفق باشید.

5/5
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در لینکدین اشتراک گذاری در پینترست
آخرین نظرات
  • پاسخ به سوالات کاربران در اسرع وقت داده میشود.
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • سوالات خود را تنها در بخش کامنت مطرح نمایید و پشتیبانی محصولات بعد از خرید را در بخش تیکت ارسال کنید.
دیدگاه شما
لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید