منظور از SERP یا Search Engine Results Page چیست ؟

SERP چیست،منظور از SERP یا Search Engine Results Page چیست ؟

SERP چیست ؟

منظور از SERP یا Search Engine Results Page چیست ؟

SERP به معنای صفحه نتایج موتور های جستجو می باشد که برگرفته و مخفف عبارت Search Engine Results Page میباشد و اشاره به  این دارد که هنگامی که ما یک کلمه کلیدی را در موتورهای جستجوگر جستجو میکنیم ممکن است چندین وب سایت با آن کلمه کلیدی نمایش داده شود.نتایجی که در سرچ انجین (موتور جستجو) نمایش داده می شود همیشه یکسال نیست و در حال تغییر است.دلیل این مورد می تواند به خاطر تغییرات در الگوریتم ، به وجود آمدن صفحات و سایت های جدید ، رقابت موجود بین سایت ها و افت برخی از آنها باشد.

در صفحه نتایج گوگل علاوه بر نمایش نتایج طبیعی لیست سایت ها ، قسمتی برای نمایش تبلیغات متنی در نظر گرفته شده است.موضوع تبلیغات بستگی به کلمه کلیدی سرچ شده توسط کاربر دارد.اسلاید بعدی تصویر مربوط به SERP که از دو بخش تبلیغات و نتایج طبیعی سایت ها می باشد را نشان می دهد.

بد نیست بدانید که 70 درصد از کاربران روی نتایج خود گوگل و فقط 30 درصد از آنها روی تبلیغات گوگل کلیک می کنند.به صورت کلی در صفحه نتایج گوگل علاوه بر نمایش نتایج طبیعی لیست سایت ها ، قسمتی برای نمایش تبلیغات متنی در نظر گرفته شده است.موضوع تبلیغات بستگی به کلمه کلیدی جست‌وجو شده توسط کاربر دارد.

در ادامه با ارائه راه کارهایی جهت افزایش رتبه سایت در گوگل یا همان صفحات SERP در خدمت شما کاربران عزیز میهن وبمستر هستیم :

  • محتوا و مطالب سایت خود را برای کاربران بنویسید نه برای موتورهای جستجو گر ; همیشه سعی کنید مطالب دسته اول و با کیفیت تولید کنید.تولید محتوایی که کاربران به دنبال آن باشند بهترین روش برای افزایش بازید سایت است.
  • ثبت وب سایت در دایرکتوری های معتبر بعد از طراحی وب سایت مناسب
  • ثبت وب سایت و همچنین فعالیت مستمر در شبکه های اجتماعی
  • لینک سازی داخلی و خارجی
پیشنهاد ویژه  استفاده ازگوگل وب مستر تولزچه تاثیری روی سئوی سایت دارد؟

و بسیار نکات دیگر که در مقالات اینده بصورت اختصاصی به ان میپردازیم.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در لینکدین اشتراک گذاری در پینترست
آخرین نظرات
دیدگاه شما
لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید